Aktuality

Boxovací pytle a boxovací hruška jsou mimo provoz do dovolání.

Provozní řád

Všichni členové se musí seznámit s provozním řádem!

Jak se registrovat do Pod-O-Gym

Registrace do Pod-O-Gym probíhá následovně:

  1. Najdeš si kartu, která obsahuje čip. Toto může být jakákoliv karta s čipem např. ISIC karta, karta Tesco, samotný čip, který máš pro vstup do jiného zařízení (např. jídelna) apod. Platební kartu použít nelze.
  2. Vezmi si tuto kartu, 5x ji přilož na čtečku karet u vstupu do Pod-O-Gym a zapamatuj si datum a čas kdy jsi tak učinil.
  3. Pošli mail kterémukoliv televizorovi (https://pod.cvut.cz/kontakty/) nebo do emailové konference admins@pod.cvut.cz. Ve zprávě uveď čas pípnutí karty, datum a ID z Hydry.

Pod-O-Gym

Facebook Pod-O-Gym

Pod-O-Gym je otevřený každý den od 05:00 do 23:00.

Pod-O-Gym je druhá největší tělocvična Studentské unie ČVUT s plochou 340 m². Nachází se v areálu kolejí Podolí ve stejné budově jako sídlí menza Podolí. Vchod do tělocvičny se nachází z pravé strany budovy. Všechny informace spojené s placením za členství najdete na našich stránkách na adrese: https://podolee.cz/platby/.

Hlavním pravidlem členství je, že musíte bydlet na kolejích Podolí. Externí členy tudíž nepřijímáme.

Posilovací stroje a volné váhy

Používáme různé typy posilovacích strojů značky HBP.

Najdete u nás také různé typy volných vah. Klasické jednoruční monolitické činky od 0,5 kg do 55 kg. Kettlebelly od 6 kg do 32kg. 6 velkých tyčí, 6 malých specializovaných tyčí a přes jednu tunu závaží. Kotouče které používáme, jsou zejména od firmy Ivanko a StrongGear.

Kardio

2 spinnery NXT, profesionální motorový i bezmotorový běžecký pás, elliptical (cross trenažér) či veslovací trenažér Concept2D – to vše je připraveno pro vaše kardio tréninky, které Vám mohou rychleji utéct například i díky nainstalované TV.

Cardio room photo 1

Tělocvična

V tělocvičně (72 m²) je položeno tatami. Místnost je vybavena pro trénink bojových sportů. Máme zde úderové bloky, boxovací pytle, boxerské lapy, rukavice a chrániče (bandáže je nutné si obstarat vlastní) i další drobnosti.

Pro trénink s vlastní vahou tu máme například TRX®, BOSU®, kruhy, bradla, FLEXI-BAR®, Bulgarian bags, medicinbaly, kardio MMA lana a další vybavení. Naleznete zde také pomůcky pro relaxační a zdravotní cvičení.

Aerobic room photo 1

Boulder

Pro zájemce o bouldering a lezení máme v tělocvičně i menší boulder.

Boulder room photo 1

Sauna

Disponujeme suchou saunou (pouze teplo) pro 2 až 4 osoby. Je nutné si přečíst pravidla pro používaní sauny a pokyny pro její spuštění.

Rezervace sauny se provádí přes rezervační systém na adrese: https://gym.pod.cvut.cz/rezervace.

Zapnutí a používání sauny

  • Rezervace je minimálně na 1h a maximálně na 3h.
  • Sauna funguje pomocí automatu na mince hodnoty 20 a 50 Kč. Automat se nachází na pravé straně od vstupních dveří sauny.
  • Jedna hodina saunování stojí asi 90Kč. Po vhození mincí trvá asi 45 minut než se sauna nahřeje na teplotu 80-90°C.
  • V sauně není dovoleno sedět, nebo se přímo dotýkat dřeva. Laviček a lehátek se tělem dotýkat nesmí. Laviček a lehátek je možno se dotýkat jen přes ručník, nebo prostěradlo.
  • Je zakázáno saunování pod vlivem alkoholických nápojů a jiných omamných látek.

Čištění sauny

  • Po skončení saunování je nutno pečlivě očistit všechny povrchy, na kterých jste seděli, ubrousky a přiloženým čistícím prostředkem, uloženým na pravé straně vedle hlavních dveří.
  • Podlahu je nutno vytřít mopem.

Při nalezení problému např. poškození, je nutno tento problém nahlásit e-mailem správci Pod-O-Gym (kontakt) hned na začátku vašeho rezervovaného času!

Pravidelné a občasné kurzy

Každým semestrem nějaké přibudou a jiné zmizí. Kurzy vedou nadšenci z řad členů v naší tělocvičně.

Pod-O-Dance

Taneční skupina Pod-O-Dance vznikla pro to, abychom se bavili, hýbali a hlavně tančili. Naučíme se základní kroky latinskoamerických tanců, ze kterých budeme stavět jednoduché sestavy.

Hodina je koncipovaná jako kondiční/kardio cvičení. Cílem tedy není umět perfektně techniku kroků, ale pořádně se zapotit a rozproudit krev v žilách.

Více informací naleznete zde: Pod-O-Dance